Kulp’ta " Ben Büyüyünce" isimli tiyatro gösterisi sergilendi

Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Kulp Anaokulu miniklerine sergilenen ‘Ben büyünce’ adlı oyun hem eğlendirdi hem de öğüt verdi.
Bu Haber 2018-03-28 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

27 Mart Dünya Tiyatro Günü etkinliği çerçevesinde günün anlam ve önemini vesilesi ile Kulp İlçe Milli eğitim Müdürlüğü koordinesinde Geleneksel oyunlara olan duyarlılığın artırılması amacıyla İstanbul Öykü Prodüksiyon Tiyatro oyuncusu Yusuf Nalbant tarafından Kulp Anaokulu öğrencilerine ’Ben Büyüyünce’ isimli tiyatro oyunu sergiledi.

Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirilen oyunu öğrenciler ilgiyle izledi.

Tiyatrocu oyuncusu Yusuf Nalbant tarafından yazılan ve sahnelenen gösterinin başlarında çekimser kalan çocuklar, ilerleyen dakikalarda gösteriye alkışlarla eşlik etti. Minik öğrencilere meslekleri tanıtan oyunda minikleri hem eğlendirdi hem de öğütler verdi.


Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya, sahnelenen gösteri ile çocukların hem neşeli anlar geçirmelerini amaçladıklarını, hem de geleceklerinin şekillenmesi, hedeflerinin şimdiden belirlenmesi açısından önemli olduğunu belirterek, "Anaokulu öğrencileri burada geçirdikleri zamanın çoğunu oyunlarla ve eğitici faaliyetlerle geçiriyorlar. Hayatın eğlenceli kısmını oyunlarla süsleyen bu çocuklarımızı geleceğe hazırlamak için bu tür faaliyetleri devam ettireceğiz" dedi.

Bu haber 4754 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER