Kulp’lu Öğrenciler Meslek Tanıtım etkinliği düzenledi

Kulp ilçesinde ,Kulp Barış Ortaokulu, Meslek Haftası Etkinlikleri kapsamında meslek stantları oluşturdu.
Bu Haber 2018-03-28 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Öğrencilerin hedeflerini belirlerken ilgi duydukları meslekler hakkında detaylı bilgi sahibi olmasını sağlamak amacıyla Barış Ortaokulu rehberlik servisi tarafından düzenlenen "Meslek Tanıtım Günleri" kapsamında okul bahçesinde meslek stantları oluşturuldu. Öğrenciler ,Meslekler ile ilgili edindikleri orijinal materyalleri stantlarında sergileyerek kendi mesleklerini ziyaretçi velilere ve öğrencilere tanıttılar.


Kulp Kaymakamı ve Belediye başkan vekili Fatih Dülgeroğlu,Barış Ortaokulu Rehberlik servisi öncüğünde öğrenciler tarafından hazırlanan “ Meslek Tanıtım Günleri” etkinliğine katıldı.
Etkinliğe katılan Başkan Dülgeroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya,Okul Müdürü Mehmet Adıyaman ve öğretmenlerce karşılandı.


Barış Ortaokulu bahçesinde öğrenciler tarafından hazırlanan “Meslek Tanıtım Günleri” etkinliklerini ziyaret eden Dülgeroğlu ,öğrencilerle sohbet ederek temsil ettikleri mesleklerle ilgili bilgi aldı. Öğrencilere seslenen Dülgeroğlu “Sevgili çocuklar hazırlamış olduğunuz etkinliğe iyi bir şekilde hazırlanmış olduğunuz için hepinizi kutluyorum.Devletimize,milletimize faydalı bir birey olmanın en önemli hususlarından bir tanesi de başarılı ve iyi bir görev ifa etmektir.Eğitim yaşamınız boyunca sizlere başarılar diliyorum” dedi.


Kulp ilçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya ise ,”Öğrencilerimizin doğru bir hedef belirlemelerini sağlamak, her kurumun öncelikli hedeflerinden biri olmalıdır. bizler de öğrencilerimize yetenekleri doğrultusunda hedef çiziyoruz. Kurum olarak amacımız öğrencilerin özlerini keşfetmelerini sağlayarak kendileri için en doğru mesleği seçmelerine vesile olmaktır.” Dedi

Bu haber 5507 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER