Kulp Şehir Stadyumu projesinin inşaat çalışmaları başladı

Kulp ilçesinde yapılacak olan,Diyarbakır Gençlik ve Spor İl müdürlüğünce 09 ocak 2018 tarihinde 1 milyon 682 bin TL+KDV’ye ihale edilen Kulp Şehir Stadyumu projesinin inşaat çalışmaları başladı.
Bu Haber 2018-03-23 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Kulp İlçesi Yeşilköy mahallesinde bulunan Devlet hastanesi ile kapalı spor salonu arasında kalan Kulp Belediyesine ait 18 bin 800 m2’lik alan üzerine yapılacak olan 500 seyirci kapasiteli Kulp Şehir Stadyumu Projesinin inşaat çalışmaları başladı.
Çalışmaları yerinde inceleyen Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Fatih Dülgeroğlu proje ile ilgili şöyle konuştu.Dülgeroğlu “İhale edilen FİFA standartlarında ki şehir stadyumu projesi 500 seyirci kapasiteli,8 bin 512 m2’lik saha alanı,270 m2 idari bina ile 3 bin m2’lik otopark ve yürüyüş alanına sahip olacak. Diyarbakır 1.Amatör liginde başarılı bir şekilde mücadele eden Futbol takımımız yeni sezonda maçlarını bu stada yapacak inşallah” dedi.
Kulp ilçesini ilk stadına kavuşturacak Şehir Stadyumu Projesi Futbol severler tarafından büyük bir heyecan ve taktirle karşılandı.

Bu haber 3857 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER