Kulp’ta ,18 Mart Çanakkale Zaferi kutlandı

Kulp’ta 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Bu Haber 2018-03-19 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Etkinlik programına, Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Fatih Dülgeroğlu,daire amirleri,Şehit ve Gazi yakınları,Gaziler,Ak Parti ilçe başkanı Amil Yatçi ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kulp İlçesinde Kulp Kara Şehitliği Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan Çanakkale Zaferinin 103. Yıl dönümü programı saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla devam etti.Kulp Müftüsü Abdulsamet Şen tarafından okunan duaların ardından Çelenk sunma töreni sona erdi.
Daha sonra Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ait konferans salonunda düzenlenen anma etkinlikleri saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı.Günün anlam ve önemini belirten konuşma Jandarma Üsteğmen Yasin Kurt tarafından yapıldı.Çanakkale zaferi ile ilgili kısa film gösteriminin ardından “Çanakkale çocuk korosunun” seslendirdiği şarkılar duygulu anlar yaşattı.İlçe genelinde Çanakkale Zaferi temalı şiir,resim ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Fatih Dülgeroğlu tarafından çeşitli ödüller takdim edildi.Büyük bir katılım gösterilen Çanakkale Zaferi anma programı ödül töreninin ardından sona erdi.

Bu haber 5926 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER