Kulp’ta İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy Anma Etkinlikleri Düzenlendi

Kulp ilçesinde 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü nedeniyle bir anma programı düzenlendi.
Bu Haber 2018-03-12 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 97. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Tören Programı Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlendi.
Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Kulp Kaymakamı Sayın Fatih Dülgeroglu, Kulp Cumhuriyet Başsavcısı Onur Kılıç, Kulp İlçe Jandarma Binbaşı Garnizon Komutanı Mahir Sağlık, Kulp İlçe Tabur Komutanı Binbaşı Bürke Uğur Başaraner, Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya, Kurum Müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
"12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü” adlı programda, Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan belgesel sunuldu. Vali Nafiz Kayalı ilkokulu öğrencileri tarafından “12 Mart İstiklal Marşı Çocuk Oratoryosu" gösterimi yapıldı. "12 Mart İstiklal Marşı Çocuk Oratoryosu" büyük bir beğeni ile karşılandı. Merkez İlkokulu öğrencileri tarafından şiir okundu.
Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ilçe genelinde ilkokul kademesinde düzenlediği İstiklal Marşı okuma yarışmasında birinci olan öğrenciye, İlçe Kaymakamı Fatih Dülgeroglu tarafından ödülü verildi.

Bu haber 6659 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER