Kulpta, kadınlar günü, gününe yakışır şekilde kutlandı

Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Fatih Dülgeroğlu’nun eşi Sevda Dülgeroğlu hanımefendi tarafından Kulp ilçesi Pasur düğün ve konferans salonunda tertiplenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlama etkinliğine Şehit ,Gazi aileleri, Asker,Polis eşleri ,Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı ASDEP personelleri ile çok sayıda Kulp’lu hanımefendi katıldı.
Bu Haber 2018-03-09 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Afrin harekatında şehit olan Mehmetçiklerin ve tüm şehitlerin manevi huzurunda durulan saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşıyla başlayan program günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Sevda Dülgeroğlu yaptı. Dülgeroğlu “Hayatın kaynağı,rahmetin, merhametin, şefkatin,zarafetin, nezaketin sembolü kadınlarımız,fedakarlığın sembolü şehit anneleri,şehit eşleri,salonu dolduran değerli kadınlarımız, hepinizi saygıyla, muhabbetle selamlıyor ve hoş geldiniz diyorum.Başta sizlerin ve tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. 8 tê Adare Roja jinên Cihanê tım Jinên cihanê piroz be” dedi. Dülgeroğlu, kadınlar günü tarihçesi ile ilgili bilgi vererek konuşmasını ünlü şair Sezai Karakoç’un “Sürgün ülkeden başkentler başkentine” adlı şiirinden dizeler okuyarak sonlandırdı.
8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel yaptırılan pasta ,Sevda Dülgeroğlu hanımefendi ile kendisine eşlik eden hanımefendilerle birlikte kesildi.İkram edilen yemekten sonra Diyarbakır mahalli sanatçısı Leyla Cengiz sahne aldı.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlama programına katılan Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Fatih Dülgeroğlu “Öncelikle bu davetimizi kırmayıp bizimle birlikte olduğunuz için çok teşekkür ederim.Hoş geldiniz diyor ve hepinizi saygıyla selamlıyorum.Hayatımızın her alanında yer alan siz değerli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyorum.Belediye olarak yapımına devam ettiğimiz Kadın İstihdam ve Yaşam Merkezimizin çalışmaları hızla devam ediyor.5 aylık kısa bir sürede siz değerli kadınlarımızın hizmetine gireceğinin müjdesini veriyorum” dedi.
Daha sonra Diyarbakır İl merkezinde İl valiliğince düzenlenen kutlama programına telekonferans yoluyla katılan Başkan Dülgeroğlu programa katılan bütün kadınların gününü kutlayarak Kulp ilçesinde Kaymakamlık ve Belediyece Kadınlarla ilgili yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Kutlama programına katılan kadınlar, Leyla Cengiz’in seslendirdiği hareketli şarkılar eşliğinde halaylar çekip çeşitli oyunlarla gönüllerince eğlendi.Yapılan çekilişte ismi okunan kadınlara Sevda Dülgeroğlu hanımefendi tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi. Dülgeroğlu,yılın kadını seçilen Gülperi Türk’ü tebrik ederek kendisine çeşitli hediyeler takdim etti.
Ak Parti Kadın kolları başkanı Hatice Akdeniz tarafından,Kulp ilçesinde Kadın,çocuk ve eğitim konularında bir çok projeyi hayata geçiren Sevda Dülgeroğlu Hanımefendiye bu çalışmalarından dolayı plaket takdim edildi.Çekilen hatıra fotoğraflarıyla kutlama programı sona erdi.

Bu haber 6448 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER