Ana arterler gül ve karanfil kokacak

Daha temiz bir kent için 116 ana arterde temizlik çalışmalarını aksatmadan sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yol süpürge araçlarında kullanılmak üzere kokulu dezenfekte maddesi satın alarak caddelerin gül ve karanfil kokmasını sağlayacak.
Bu Haber 2018-03-07 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Halk sağlığını korumak, daha temiz ve yaşanılır bir kent için çalışmalarını aksatmadan sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, bahar ve yaz aylarının gelmesiyle birlikte ana arterlerde kullanılmak üzere gül ile karanfil kokulu dezenfekte malzemesi satın aldı. Satın alınan toplam 10 ton gül ve karanfil kokulu dezenfekte maddesi kent temizliğinde ana arterlerde kullanılacak. Gül ve karanfil kokulu dezenfekte maddesi 18 adet süpürge yol araçları tarafından günlük temizlik programı dahilinde kullanılmasıyla ana arterler gül ile karanfil kokacak.
Bağlar ilçesi Kantar Kavşağı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Amirliği’nde depolanan gül ve karanfil kokulu dezenfekte maddesi, temizlik çalışmasından önce yol süpürge araçlarına ikmali gerçekleşiyor. Araçlara depolanan dezenfekte maddesi daha sonra ana arterlerin temizliğinde kullanılıyor. Gül ve karanfil kokulu dezenfekteli temizlik çalışmaları bahar ile yaz aylarında günlük rutin şekilde gerçekleştirilecek. 

Bu haber 3143 defa okundu.
td>
Diger Güncel Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER