Kulp’ta “Okuma Yazma Bilmeyen Kalmasın” kampanyası başlatıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın himayeleriyle başlayan okuma-yazma seferberliği Kulp ilçesinde de başladı
Bu Haber 2018-02-23 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Eğitim öğretim hakkından yararlanamayan, temel okuma yazmayı tamamlayamayan vatandaşlar için Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde okuma-yazma 1. kademe ve 2. kademe kursları açıldı.
İlçemizdeki vatandaşlarımızın eğitime bakış açısının oldukça olumlu olduğunu, bu anlamda Kulp´un şanslı bir ilçe olduğunu dile getiren Kulp ilçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya. İlçemizde belirli bir oranda okuma yazma bilmeyen vatandaşımızın da olduğunu ifade etti.
Kaya "İlçemizde okuma yazma bilmeyen vatandaşımız kalmayıncaya kadar mücadelemize aralıksız devam edeceğiz. Bu konuda İlçemizdeki bütün vatandaşlarımıza özellikle de İlçe Milli Eğitim camiası olarak bizlere büyük sorumluluk düşmektedir. Sahada yapılan çalışmalarla okuma yazma bilmeyen kişileri tespit edip onları okuma yazma kurslarımıza yönlendireceğiz. Kurslara gelemeyen vatandaşlarımıza da biz giderek, onlara okuma yazma öğretebilmek için gereken mücadeleyi vereceğiz." dedi.

Bu haber 4788 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER