Kulp’un kitap kurdu geleceğin umudu

Kulp Belediyesi ve Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak girişimi ile Kulp’taki ilk ve orta dereceli okullarda okuyan öğrencilerini kapsayan “ Kulp’un Kitap Kurdu Geleceğin Umudu” adlı ödüllü (Bisiklet+Sinema) kitap okuma projesi hayata geçirildi.
Bu Haber 2018-02-23 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

İlçe genelinde kitap okuma oranını arttırmayı, kişisel farkındalık yaratmayı, kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı, okunan kitap sayısını ve kütüphanelerden yararlanma oranlarını arttırmayı bunun yanı sıra öğrencilerin nitelikli kitap okuru olmasını hedefleyen proje ilçe genelinde okul müdürlerinin katılımıyla yapılan tanıtım toplantısıyla başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya , “Çocuk okuyucusu olmayan toplumların, yetişkin okuyucusu olmaz” ilkesinden hareketle çocuklarımızın kitap okumalarını önemsediklerini ifade etti.
Kaya, “ Kulp’un Kitap Kurdu Geleceğin Umudu” projemizle İlçemizdeki okullarda öğrenim gören öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığını kazandırmayı planladıklarını, okuma ve yazma alışkanlığının artırılması ile birlikte en çok katılım sağlayan öğrencilerimize yönelik çeşitli etkinlikler düzenleyerek hediyeler verileceği belirtti.

Proje kapsamında okullarda kurulan komisyonlarca öğrencilere tanıtılan projenin mayıs ayına kadar sürmesi planlanıyor. Yarışmada öğrencilere çeşitli ödüller de verileceği, yarışma için hazırlanan afiş, pankart ve ayraçlarla duyuruldu.

Bu haber 5491 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER