Bismil’de halk günü toplantıları devam ediyor

Bismil İlçe Belediye Başkanlığı tarafından her hafta düzenlenen halk günü toplantıları yoğun katılımlarla devam ediyor.
Bu Haber 2018-02-07 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç’in her hafta düzenlendiği halk günü toplantısı saat 10:00'da Kaymakamlık Toplantı Salonunda başlayarak akşam mesai bitimine kadar sürüyor. Toplantıya Kaymakam ve Belediye Başkanı Gülenç ile birim müdürleri katılarak vatandaşların sorun ve sıkıntılarını dinliyor. Vatandaşlar istek, öneri ve şikayetlerini Belediye Başkanı Gülenç ile bire bir görüşerek iletiyor.
Toplantı ile ilgili konuşan Gülenç, “Vatandaşlarımızdan gelen talepleri, teşekkürleri ve aynı zamanda şikayetleri dinlemiş olduk. Bu husustaki uygulamamız devam edecek. Halkımızın hayatını kolaylaştırmak için, halkımızın refah ve huzur içerisinde yaşamalarını temin etmek için Bismil Belediyesi olarak çalışmalarımız devam edecek. Yine halk günümüz her hafta devam edecektir” dedi.
Tek tek şikayet veya taleplerini ileten vatandaşlar, taleplerini kayda alınması, çözüm yolları ile ilgili bilgilendirilmeleri ve sürecin başlatılmasının ardından toplantı sona erdi.

Şentepe ve Seyrantepe taziye evleri yenilendi
Bismil Belediye Başkanlığı bir yandan vatandaşların sorunlarına çözüm ararken, diğer yandan hizmetlerini de aralıksız sürdürüyor. Daha önce farklı amaçlarda kullanılan ve bakımsızlıktan kullanılamaz hale gelen Şentepe ve Seyrantepe mahallelerindeki taziye evleri Bismil belediyesi tarafından bakım ve onarımdan geçirilerek vatandaşların hizmetine sunuldu. Halkın kültüründe önemli bir yere sahip olan taziye evlerine önem veren Bismil Belediyesi, ilçede birçok taziye evlerinde bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor.

"Taziye evi sayımızı artıracağız"
Vatandaşların en acılı günlerinde yanında olmak ve acılarını paylaşmak için Bismil’de taziye evlerini yaptıklarını belirten Gülenç, “Taziye bizim inancımızda güzel bir gelenektir. Birbirimize sabır tavsiye ederiz, acıları paylaşırız. Bunun için ilçemizde bulunan uygun alanlara ve vatandaşlarımızın taleplerini de göz önüne alarak taziye evi sayımızı her geçen gün artırıyoruz. Vatandaşlarımız zor günlerinde misafirlerini daha iyi ortamlarda ağırlıyorlar. Gelenek ve göreneklerini yaşatıyorlar. Bu anlamda hizmete açtığımız taziye evleri önemli mekanlar haline gelmiş durumda" diye konuştu.
Bismil Belediyesi tarafından onarılan taziye evleri için Gülenç’e teşekkür eden Abdulkadir Çakır ise, taziye evi mahalleler için önemli bir ihtiyaç olduğunu söyledi. Çakır, "Sağ olsun başkanımızın talimatıyla taziye evlerimiz onarılarak tekrar hizmette açıldı. Buradan kendisine tekrar teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.
Şentepe ve Seyrantepe Mahalle Muhtarı ve vatandaşlar ise mahallelerinde yaptığı taziye evlerin bakım ve onarımları için Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç’e teşekkür etti.

Bu haber 2987 defa okundu.
Diger Güncel Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER