“Geri Dönüşüm Projesi” Kulp ilçesinde hayata geçirildi

Kulp Belediyesi öncülüğünde Kulp ilçesinde hayata geçirilecek olan “Geri Dönüşüm Projesi” ile ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı konferans salonunda toplantı düzenlendi.Düzenlenen toplantıya görevlendirilen kurum temsilcileri katıldı.
Bu Haber 2018-01-19 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Kulp ilçesinde hayata geçirilecek olan “geri Dönüşüm Projesi” ile ilgili toplantıda konuşan proje Koordinatörü İhsan Bozkuş bütün kurumların özverili bir şekilde çalışıp projeye katkı sunacakları noktasında tereddüt yaşamadıklarını dile getirerek şunları söyledi. “Projemizin genel amacı elbette ki temiz bir çevre ve doğayı korumaktır.Bu konuda insanlarımızın daha bilinçli ve sağduyulu davranmaları için bizlere büyük iş düşmektedir.Kurumunu temsilen burada bulunan herkesin bu konuda hassas bir çalışma yürüteceğine inanıyor,katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür eder saygılarımı sunuyorum ” dedi.
Kulp Belediyesi ile protokol imzalayan Çevsan Atık Geri Dönüşüm Limited şirketi adına toplantıya katılan çevre mühendisleri Latife İçli ve Berhan Berk Kılıç ambalaj atıklarının kaynağından ayrı toplanıp geri dönüştürülmesi ile ilgili bilgi vererek,geri dönüşüm projesi kapsamında yapılacak çalışmaları slayt sunumu ile birlikte anlatarak,katılımcılardan gelen soruları tek tek yanıtladılar.Projenin zamana yayılması,bunun takibi ve toplanan atıkların dönüştürüllme periyoduna kadar olan süreç ile ilgili bilgi verdiler.

Toplantıya katılan kurum temsilcileri kendi kurumlarındaki çalışanlarına,öğrencilerine bilgilendirme ve slayt sunumu yapabilmeleri için kendilerine geri dönüşüm projesine ait sunumlar bulunan cd’ler dağıtılarak toplantı sona erdi.

Bu haber 4006 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER