Kulp’ta Yarıyıl tatili başladı!

Öğrencilerin heyecanla beklediği sömestr tatili başladı. Kulp’ta Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan 10 bin 150 milyon öğrenci, bugün karne alarak yarıyıl tatiline girdi.
Bu Haber 2018-01-19 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

2017-2018 eğitim öğretim yılının birinci dönemi bugün sona erdi. Sabahın erken saatlerinden itibaren okullara koşan öğrenciler, karne almak için birbirleri ile kıyasıya yarıştı. Heyecanları gözlerinden okunan minik öğrencilere ise veliler eşlik ederek karne heyecanlarına ortak oldu. İlçede Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim öğretim gören toplam 10 bin 150 öğrenci karne aldı. Kulp’ta görev yapan 600 öğretmen ve idareci de öğrencilerle birlikte 2 hafta sürecek sömestr tatiline girdi.

Kulp Atatürk Ortaokulunda düzenlenen karne dağıtım töreninde Kulp İlçe Kaymakamı Fatih Dülgeroğlu öğrencilere iyi tatiller dileğinde bulunarak karnelerini kendi elleriyle verdi.
Sınıflara girerek öğrencilere, Pasur Belediyespor armasını taşıyan atkı ile bere ve karne dağıtan Dülgeroğlu, Öğrencilerden tatil süresince dinlenmelerini ve kitap okumalarını istedi , Dülgeroğlu, "İyi olan öğrencimiz, daha da iyi olmak için, kötü olan öğrencimiz de iyi olmak için çalışmalı " dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya ise , öğrencilere tatili en iyi şekilde değerlendirmelerini isteyerek, okullarda sergiledikleri güzel davranışları tatilde de sürdürmelerini istedi. Kaya,” Karne dönemiyle ilgili olarak anne-babaların üzerine düşen asıl vazifenin öğrenciyi korkutmak değil varsa problemin çözüm yollarının aranmasına yönelik çaba sarf etmesi gerekir .”dedi
Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı okullarda görev yapan öğretmenler ve Öğrenciler, yoğun geçen dönemin ardından iki hafta dinlenecek.
2017-2018 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi, 5 Şubat Pazartesi günü başlayacak ve 8 Haziran Cuma günü sona erecek. Yaklaşık 3,5 ay sürecek yaz tatilinin ardından 2018-2019 eğitim öğretim yılı, 17 Eylül 2018 Pazartesi günü başlayacak.
2018 SINAV TAKVİMİ
Bu yıl ilk defa uygulanacak merkezi sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumları için yapılacak sınav, 2 Haziran'da gerçekleştirilecek. Öte yandan 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıflar için gerçekleştirilecek İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) da 3 Haziran'da yapılacak.
Yükseköğretim Kurulunca üniversiteye girişte YGS ve LYS'nin yerine getirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) 1. oturumu (TYT) 23 Haziran'da, 2. oturumu ile Yabancı Dil Oturumu ise 24 Haziran'da gerçekleştirilecek.

Bu haber 5097 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER