Pendik’ten, Kulp’taki ‘Kardeş Okula' Kitap Desteği

İstanbul ili Pendik Şehit Adil Büyükcengiz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri, Diyarbakır’ın Kulp İlçesinde bulunan Uzunova Ortaokulu’na kütüphane kurarak kitap ve kırtasiye malzemesi desteğinde bulundu.
Bu Haber 2018-01-09 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Kardeş Okul Projesi kapsamında Kulp Uzunova Ortaokulu’nu kardeş okul seçen Pendik Şehit Adil Büyükcengiz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri, örnek bir davranış sergileyerek 760 kitap, 2 bilgisayar ve çeşitli kırtasiye malzemelerini okula hediye ettiler.
Uzunova Ortaokulunda görev yapan Din Kültürü öğretmeni Nihal Bayındır, tayinin çıktığı Pendik Şehit Adil Büyükcengiz Anadolu İmam Hatip Lisesinde yeni okulundaki öğretmenlere ve öğrencilere , Diyarbakır’ın Kulp İlçesinden özellikle Uzunova ilk-Ortaokulundan bahsederek daha önce görev yaptığı okulda kitap , kırtasiye ve bilgisayar sorunlarını dile getirerek ve bu durum karşısında Nihal öğretmen okulun durumunu anlattıkça öğretmen ve öğrencilerin kafalarında planlar filizlenmeye başlamış . Nihayetinde Ekim ayında okul olarak yapılan kitap toplama kampanyasında toplanan kitaplar ve öğrenciler için hazırlanan hediyeler okul müdürü Abdulkadir Işık ve Nihal Bayındır öncülüğünde Emine Çınar Şalcı ,Bilgen Kocakuşak ve Ezgi Acarer tarafından Diyarbakır’ın Kulp ilçesine bağlı Uzunova ortaokulunun yolunu tuttu.Pendik Şehit Adil Büyükcengiz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenlerini büyük bir mutlulukla karşılayan Uzunova Ortaokulu öğrencileri hazırladıkları gösterileri katılımcılara sergilediler. Daha sonra kitaplar ve diğer malzemeler kütüphaneye öğrenciler ve davetlilerin katılımıyla yerleştirildi.
Düzenlenen etkinliğe bir açıklama yapan Uzunova Ortaokul müdürü Doğan Ballı, “Pendik Şehit Adil Büyükcengiz Anadolu İmam Hatip Lisesinin organizasyonunda Kardeş Okul Projesi kapsamında Uzuova İlk ve Ortaokulumuza 760 kadar kitap ve 2 adet bilgisayar hediye edildi. Kitaplar bizim en yakın dostlarımızdır. Pendik Şehit Adil Büyükcengiz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri bu projeyle bizlere dostluk eli uzattı. Kitaplar bitmez tükenmez hazine kaynaklarıdır ve kitaplar eskidikçe değer kazanır. Ben böyle bir hizmeti ilçemize getiren Pendik Şehit Adil Büyükcengiz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenlerine ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum, Kardeş Okul adıyla iki okulun sınıf ve şubeleri ile tüm okul “Kardeş” ilan edildi. Samimiyet dolu bu buluşmada bir kez daha ilan edildi ki eğitim camiasının bir parçası olarak , Birimiz doğuda ,birimiz batıda , birimiz kuzeyde , birimiz güneyde de olsak ta biz biriz ve beraberiz. Biz bir aileyiz.” dedi.
Yıllarca birbirini göremeyen iki nesebi kardeşin buluşup tekrar ayrılmak zorunda kalma anına benzer bir ayrılış yaşandı. Ziyaretçiler iyi dilek ve temennilerle uğurlanırken bir ilkokul öğrencisinin “Öğretmenim param olsaydı size hediye alırdım.” Deyişi duygulu anlar yaşattı.
İstanbul’dan gelen ziyaretçiler Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü de ziyaret ederek İlçe M.E.Müdürü Fatih Kaya ile görüştüler. İlçe M.E. Müdürü Fatih Kaya bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek bu anlamlı katkılarından dolayı teşekkür etti ve ardında ziyaretçilere yerli üretim ipek şal hediye edildi.

Bu haber 6075 defa okundu.
td>
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER