Kulp ilçesinde sağlık eğitimi verildi

Kulp toplum sağlık merkezi personelleri,kadın sağlığı ve akılcı ilaç eğitimi konusunda ilçe merkezinde etkinlik düzenledi.
Bu Haber 2018-01-06 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Etkinlik ,ilçe Milli eğitim müdürlüğü çok amaçlı konferans salonunda dün, saat 14 ile 16 arasında gerçekleştirildi.
Kadınların büyük katılım sağladığı etkinliğe, Akılcı ilaç kullanımı konusu anlatan sağlık memuru Amine Sever ,”İlaçların bilinçsizce kullanılması daha büyük sağlık sorunlarına yol açacağını, hekiminize danışmadan ilaç kullanmakta kaçınmalısınız, diğer önemli bir hususta Antibiyotik ilaçların kullanım sıklığıdır. Antibiyotik ilaçlarının insan sağlığı üzerinde kalıcı hasarlara neden olabileceği, Hekiminiz reçetelendirmedikçe kesinlikle kullanmamalısınız.” dedi

Daha sonra Hemşire Elif Kaplan ve Sağlık memuru Adam Yılmaz Tarafından Tüberküloz (verem), genel hijyen , kadın sağlığı ve üreme konuları detaylarıyla anlatıldı.

Hastalıklarla ilgili belirtiler , tanı ve tedavi yöntemlerine değinildi. Katılımcılardan yöneltilen sorulara cevap verildi.
Toplum Sağlık Merkezi Başkanı Dr. Kasım Yıkın ,konuyla ilgili yaptığı açıklamada . “Toplum sağlık merkezi olarak Kulp ilçe sınırları içerisinde en ücra köşelerine kadar kapı kapı dolaşarak bu tarz çalışmaları gerçekleştiriyoruz.Bu çalışmalarımız sürekli devam edecektir” dedi.
Daha sonra katılımcılara Kulp belediyesince hazırlanan kadın hijyen paketleri dağıtılmasıyla etkinlik son buldu.

Bu haber 4519 defa okundu.
td>
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER