Öğrenciler söyledi, vali alkışlarla eşlik etti

Kayapınar İlçe Kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından öğrencilere müzik ve resim malzemeleri dağıtım töreni yapıldı. Törende öğrencilerin seslendirdiği şarkılara, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, alkışlarla eşlik etti.
Bu Haber 2018-01-05 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Kayapınar Kaymakamlığı ve Belediyesi öncülüğünde ilçede bulunan 103 okulda tespit edilen öğrencilere resim ve müziğin farklı dallarında malzeme dağıtım töreni yapıldı. Cegerxwin Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen törene AK Parti Milletvekili Ebubekir Bal, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, AK Parti İl Başkanı Muhammed Dara Akar, kurum müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende öğrenciler mini bir konser verdi. Öğrencilerin Kürtçe seslendirdiği şarkılara, Vali Güzeloğlu ve protokolde bulunanlar alkışlarla eşlik etti.
Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, projede emeği geçen herkese teşekkür etti. Balcı, “Eğitimin sadece akademik bir faaliyet olarak görmüyoruz. Onların bedensel ve ruhsal gelişimleri, bilimsel, sanatsal, kültürel anlamdaki gelişimlerini çok önemsiyoruz. Anların emrinde olmaktan, onların başarılarını paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Yaklaşık 25 bin öğrencinin yararlanacağı resim malzemeleri 25 bin öğrencimizin de yararlanacağı müzik aletleri temin ettik. Onların açılışını yapacağız” dedi.
Vali Hasan Basri Güzeloğlu ise, “İlim ve irfanın kenti Diyarbakır’da geçmiş değerleri geleceğe taşımak, birlik ve beraberliğimizi bu milletin geleceğe doğru büyük yürüyüşünü inşallah sonuca taşımak adına siz öğrencilerin ve gençlerin bu durumunu çok değerli buluyorum. Sizleri özellikle sosyal açıdan gelişiminizi sağlamak, yeteneklerinizi ortaya koymanız ve her birinizin bu anlamda mutlu olmanız temel hedefimizdir. Bugün de müzik, resim malzemeleri ve kitaplar dağıtacağız” diye konuştu.
Daha sonra öğrencilere malzeme dağıtımı yapıldı. 

Bu haber 3334 defa okundu.
Diger Güncel Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER