Kulp Argün mah. merkez Hz. Hamza Cami yardım bekliyor

Kulp İlçesine bağlı Argün Mahallesi de yapımı devam eden ve maddi sıkıntılar nedeniyle duraksayan Argün mah. merkez Hz. Hamza Cami , inşaatı için hayırseverlerden yardım bekliyor
Bu Haber 2017-12-20 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Mimari özeliği bakımında Kulp ilçesine bağlı köylerin en görkemli ve en büyük camilerinden biri olup 500 Metrekarelik alan üzerinde 800 kişi kapasiteli olacak şekilde planlandı. Caminin birinci katı450 kişilik Erek ve 250 kişilik Kadın Taziye yeri ile cenaze yıkma yeri olarak tasarlandı, ikinci kat ise Argün ve Civar köylülerin rahat bir şekilde ibadetlerini yerine getirmek için cami alanı olarak inşa edildi.Vatandaşların oturup dinlenebileceği Camiye ait yeşil alan ise 1 bin 500 metrekare’dir.
Kulp İlçesinde 10 kilometre uzaklıkta bulunan Argün Mahallesinde 2013 yılında yapılan cami inşaatı için hayırseverlerden yardım edilmesini isteyen cami yapımından sorumlu Argün Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Argün-Der) Başkanı Fahri Aslan, cami inşaatının tamamlanması için hayırseverlerden yardım beklediklerini söyledi.
Cami İnşaatının başlandığı yerde cami olmaması ve Mevcut Argün köyünde bulunan Caminin ise uzak olması sebebiyle hayırseverlerin yardımıyla 2013 yılında cami inşaatına başladık ,birinci kat Erek ve Kadın taziye yeri ile cenaze yıkma yeri olarak tasarladık ikinci kat ise köylülerimizin rahat bir şekilde ibadetlerini yerine getirmek için cami alanı olarak inşa ettik, inşaatına başlamış olduğumuz camimizin %80’lık kısmı tamamladı ,çevre düzenlenmesi , Cami içi düzenlenmesi taziye yerlerin düzenlenmesi , merdiven korkulukları ile buna benzer malzemelere ihtiyaçlarımız vardır ancak ekonomik nedenlerden dolayı bu eksiklerini tamamlayabilecek hiçbir imkanımız kalmamıştır.dedi
Caminin tamamlanması için hayırseverlerden yardım beklediklerini belirten Aslan, "Allah hayırseverlerden razı olsun. Yardımda bulunuyorlar ama yapılan yardımlar yeterli değildir. Caminin bitme aşamasına gelmesi için ihtiyaç çoktur. Yardımda bulunmak isteyenlerin gelip yerinde görmelerini istiyoruz. Cami Allah'ın evidir. Hayırseverlerin yardımlarını bekliyoruz.” dedi.

Bu haber 9675 defa okundu.
td>
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER