Diyarbakırlı öğrenciler Çanakkale yolcusu

Diyarbakır’dan 182 öğrenci, “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Çanakkale’yi gezecek.
Bu Haber 2017-10-12 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde 21 ilden 15 yaş ve altı 50 bin çocuğun, Türkiye’nin farklı şehirlerini ziyaret etmelerini sağlayacak olan ve iller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması, çocuklar arasındaki kardeşlik ruhunun geliştirilmesi amaçlanan “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında, Diyarbakır’dan Çanakkale’ye gidecek olan kız öğrencilere havalimanında uğurlama töreni yapıldı. Uğurlamaya Vali Vekili Ahmet Naci Helvacı, Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Cumali Atilla, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan ve şube müdürleri katıldı.

İlk kafile yola çıktı
Projeye ilişkin bilgi veren Vali Vekili Ahmet Naci Helvacı, Diyarbakır’ın projede en çok öğrenci gönderecek il olduğuna dikkat çekti. Helvacı, “Türkiye’nin değişik illerinden öğrencileri İstanbul ve Çanakkale’ye geziye götürme programı var. Bu kapsamda Diyarbakırımız toplamda 6 bin 500 öğrenci ile Türkiye’nin en çok öğrenci gönderen illerinden bir tanesi. Bu kapsamda ilk öğrenci grubumuzu, 182 tane pırıl pırıl kız öğrencimizi bugün Çanakkale’ye gönderiyoruz. Ekim ayı itibariyle 910 tane öğrencimizi göndereceğiz. Bu 6 bin 500’ü buluncaya kadar devam edeceğiz. Burada önemli olan husus hem çocuklarımızın Anadolu’nun diğer kentlerindeki gençlerle buluşmaları hem de bizim kültürümüzün temel taşlarının yer aldığı Çanakkale, İstanbul gibi önemli kentlerimizi gezip oradaki milli paylaşımı arttırıcı bir duyguyu geliştirmek amacıyla yapılmaktadır” dedi.

“Hayalim gerçekleşti”
Proje kapsamında Çanakkale’ye gidecek öğrenciler arasında yer alan 8. sınıf öğrencisi Seda Çobanoğlu, hayalinin gerçekleştiğini ifade etti. Mutlu olduğunu belirten Çobanoğlu, “Hep hayalimde vardı Çanakkale’ye gitmek o da şimdi gerçekleşiyor. Vali sayesinde gerçekleşiyor. Şehitlikleri, tarihi yerleri gezeceğiz” diye konuştu.

Bu haber 3323 defa okundu.
Diger Güncel Haberler

 

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER