Diyarbakır’da ‘ByLock’ operasyonu: 24 gözaltı

Diyarbakır’da FETÖ/PDY'nin şifreli haberleşme programı “ByLock” kullananlara yönelik operasyonda, aralarında imam, ev hanımı ve işçilerin de olduğu 24 kişi gözaltına alındı.
Bu Haber 2017-10-10 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Edinilen bilgiye göre, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Organize Suçlar Büro Amirliğince FETÖ/PDY’nin kullandığı gizli haberleşme programı olan “ByLock” programını kullanan şahıslara yönelik Bismil, Çermik, Çüngüş, Dicle, Eğil, Ergani, Hani, Kulp, Lice ve Silvan ilçelerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında, imamlar M.Ö., İ.K, H.O., serbest meslekle uğraşan A.Y., özel sektör çalışanları M.K., F.K., Y.Ç., M.C., V.K., M.Y., B.A., R.K., öğretmenler B.Y., Y.D., G.B., çiftçi E.S., işçi Ö.O, ihraç edilen belediye çalışanı Y.Y., emekliler M.D., Y.B., hizmetli M.Y, işçi M.K., öğrenci E.K. ve ev hanımı G.T. gözaltına alındı.
Operasyon çerçevesinde aralarında görevlerinden ihraç edilen öğretmen, doktor ve emniyet mensubunun da bulunduğu çeşitli meslek gruplarından 23 kişinin yakalanmasına çalışılıyor.

Bu haber 3579 defa okundu.
td>
Diger Güncel Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER