Kulp’ta, Kadın İstihdamı ve Yaşam Merkezinin inşaatına başlandı

Kulp İlçesinde Kulp Belediyesi tarafında hazırlanan proje kapsamında merkez yeni mahalle Diyarbakır caddesi üzerinde ilçe mimarisine uygun kadınlara yönelik yaşam merkezi inşa ediliyor.
Bu Haber 2017-09-28 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Kulp Belediye Başkanı Fatih Dülgeroğlu’nun talimatıyla , kadınların ekonomik ve toplumsal hayata katılımının artırılması amacıyla Kadın İstihdamı ve Yaşam Merkezi için ihtiyaç duyulan binanın inşaatına başladı. Merkez yeni mahallesi Diyarbakır Caddesi üzerinde bulunan 400 metrekarelik alan üzerinde Kadın İstihdamı ve Yaşam Merkezi binasının yapılması için 15 Ağustos 2017 tarihinde Bir milyon 375 bin Türk Lirası ile ihaleyi alan firma inşaat çalışmalarına başlandı.
Kadın istihdamını artırmak için çeşitli projeleri geliştirdiklerini belirten Kulp Belediye Başkanı Fatih Dülgeroğlu , “ kadınların ekonomik ve toplumsal hayata katılımını, toplumsal cinsiyet eşitliğini ve statüsünü yaşamın her alanında güçlendirilmesini sağlamak amacıyla çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu kapsamdaki çalışmalarımız bir adım daha ileri götürerek Kadın İstihdam Merkezi projesini hayata geçirmek için çaba sarf ediyoruz .Açacağımız bu merkez aracılığıyla kadın istihdamını artırmayı,sosyalleşebileceği alanlara kavuşmalarını ve açacağımız kurslar aracılığıyla meslek öğrenmelerini sağlamayı amaçlıyoruz “dedi .
400 metrekarelik alan üzerine B+Z+1(3 ) katlı olarak inşa edilecek Kadın İstihdamı ve Yaşam Merkezi binasının içinde İpek puşi dokuma Atölyesi,Halı dokuma atölyesi,Aile destek merkezi,hamam,sauna,yüzme havuzu,fitnes center,kafeterya,kuaför,satış birimleri ve eğitim atölyeleri yer alacaktır.Sözleşme imzalandıktan sonra 210 gün sonunda bütün iş tamamlanıp Kadın İstihdam ve Yaşam Merkezi hizmet sunmaya başlayacaktır.

Bu haber 5743 defa okundu.
td>
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER