AK Parti Kulp 6’ncı Olağan Kongresi

Kulp ilçesi Kapalı Spor salonunda AK Parti İlçe Teşkilatının 6’ncı Olağan kongresi, milletvekilleri ve teşkilat üyelerinin yoğun katılımıyla şölen havasında gerçekleşti. Tek listeyle gidilen kongrede Amil Yatçi, ilçe başkanı seçildi.
Bu Haber 2017-09-10 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

AK Parti Kulp İlçe Teşkilatının 6’ncı Olağan Kongresi yapıldı. Kongreye, Diyarbakır Milletvekilleri Galip Ensarioğlu ve Ebubekir Bal, İl Başkanı Muhammed Dara Akar ve çok sayıda partili katıldı.
Kongre,Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. kongrede konuşan Ensarioğlu, Partisinin iktidara geldiğinden bugüne Türkiye’de olduğu gibi Kulp’ta da çok büyük hizmetler yaptığını söyledi. Ensarioğlu, “2011 yılında milletvekili olduğumuz zaman arkadaşlarımız ile beraber Silvan Barajı hepimizin en büyük rüyası ve hayaliydi. Bölgenin kaderini değiştirecek olan Silvan barajının temelini attık. Birileri yıllardır Silvan Barajı yapılmasın diye ellerinden geleni yaptılar. Defalarca şantiyeleri bastılar, çalışanları kaçırdılar, insanları öldürdüler, askerleri şehit ettiler. ‘Silvan Barajı’nı yaptırmayacağız’ dediler. ‘Niye yaptırmayacaksınız’ diye sorduğumuzda, ‘Zergele Vadisi’nde çiçekler ve böcekler zarar görecekler’ dediler. Siz ne zamandan beri bu kadar duyarlı oldunuz, siz ne zamandan beri çiçeğe ve böceğe kıymet verir oldunuz. Çiçekler ve böcekler için Silvan Barajı yapılmasın diyor. Bunların niyeti ne çiçektir, ne böcektir, ne de sizin evlatlarınızdır. Bunlar gerçek yüzlerini ortaya koydular. Şehirlerimizi, tarihimizi yok ettiler. Gençlerimizi ölüme sürüklediler. Bunlar bugün Ortadoğu’da Amerika'nın taşeronluğunu yapıyorlar, Suriye'de, Irak’ta, İran'da Almanya'nın ve Rusya'nın taşeronluğunu yapıyorlar. Bu millet artık bu oyuna gelmeyecek ve gelmiyor. Şimdi hiç kimseyi kandıramıyorlar, hiç kimsenin duygusunu sömüremiyorlar ve yandaş bulamıyorlar. Yalanlarına karşılık bulamıyorlar bu millet sizi iyi anladı ve iyi tanıdı” diye konuştu.
Kulp Ak Parti ilçe teşkilat başkanı Amil Yatçı’da yaptı konuşmada şu sözlere yer verdi.Yatçi,”14 ağustos 2001 günü Türk siyasi tarihinde ezberleri bozma hedefi ile yola çıkan,bu aziz millete, Türkiye’nin kötü talihini yenme hedefini gösteren,yarınını göremeyen bir Türkiye’den 2023,2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla yürüyen bir Türkiye’ye kavuşturan,her zaman milletin gönlüne girme hedefi ile hareket eden ve ülkemize milletimize hizmette yorgunluk,yılgınlık ve bıkkınlık kelimelerini asla tanımayan Ak Parti ailesinin yüreği Ak gönlü pek çok değerli mensupları kongremizin ülkemize, Kulp’umuza hayırlı olmasını temenni ediyorum.
Ak Parti davası samimi ve beklentisiz,gece gündüz koşan inanmış insanların davasıdır. çünkü bu dava Allah sizlerden razı olsun duasını almak için çabalayan insanların davasıdır.çünkü bu dava dünyanın neresinde bir mazlum varsa onun gözyaşını silme derdinde olanların, dürüstlük anlayışını benimsemiş tarafını belli eden insanların davasıdır. bu davaya gönül vermiş her vatandaşımıza teşekkür ediyorum. Kıymetli dava arkadaşlarım;
Ak Parti meselesi Türkiye’nin meselesidir. Türkiye’nin geleceğidir. Ak Parti sorun çözen, hizmet üreten, icraat yapan, bütün Türkiye’yi aynı samimiyetle kucaklayan siyaset tarzıyla başarı üstüne başarı yakalamıştır. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Kulp’ta da, hizmet noktasında devlet her yerde kendisini göstermiştir. Aygün’den Taşköprü’ye, Yaylak’tan Yayık’a kadar ulaşımda, iletişimde, enerji kaynağında, tarımda, eğitimde, sağlıkta kısacası her alanda Cumhuriyet tarihi boyunca yapılamayanı Ak Parti hükümetleri döneminde yapılmıştır. bu hizmetlere karşılık Ak Parti ışığını aydınlattığınız için sizlere teşekkür ediyorum.

bu bölgede Ak Partili olmak, Ak Partiye oy vermek ve Ak Partinin bir üyesi, temsilcisi olmak gerçekten de çok zordur. ama Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki bu davayı bırakmak daha da zordur. işte biz de bu zor davanın bir neferi olarak kulp’ta;
115 yaşındaki Hamzalılı Tayyip dede katledilmesin diye, Akçasır köyünde 6 yaşındaki hasan evladımız eğitimsiz kalmasın diye, Aygün’deki yaralı Ayşe nenemiz sağlığına kavuşması için ambulans helikopter hizmetinden istifade etsin diye buradayız ve burda olmaya devam edeceğiz. gölgelerin üzerimize en çok geldiği dönemde genel başkanımızın bir tavsiyesi vardır. durmak yok. yola devam. biz de durmayacağız koşacağız.
bu inançla 6. olağan kongremizin ülkemize Kulp’umuza hayırlar getirmesini temenni ediyor ve bizleri yalnız bırakmayıp bizimle beraber gecesini gündüzüne katan teşkilat arkadaşlarıma ve tüm katılımcılara çok teşekkür ediyorum. sağolun, varolun.”dedi
Konuşmaların ardından tek listeyle gidilen seçimde, mevcut başkan Amil Yatçi ve listesi, 213 delegenin oyunu alarak, yeniden başkanlığa seçildi.

Bu haber 13639 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER