Kulp’ta ‘Çocuk Şenliği’ düzenledi

Kulp Belediyesi ile Kulp Kaymakamlığının ortaklaşa organizasyonuyla Kulp ilçesi Turgut Özal Mahallesi, Turgut Özal Bulvarı üzerinde bulunan Yatılı Bölge Ortaokulu bahçesinde gerçekleşen ‘1.Çocuk Şenliği’ büyük bir ilgi gördü.
Bu Haber 2017-05-11 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

td>

Yatılı Bölge ortaokulu bahçesinde düzenlenen şenliğe İlçeye bağlı Anaokulu,İlkokul ve ortaokul öğrencileri katılarak, gönüllerince eğlendiler. Şenliğe yoğun ilgi gösteren çocuklar, gün boyunca sahneye çıkıp şarkılar söyledi, oyunlar oynadı, Karagöz ve Hacivat, palyaço ile illüzyon gösterisi izledi. Öte yandan unutulmaz oyunların oynandığı şenlik, renkli görüntülere sahne oldu.
Şenlikte, Palyaço, Tahtabacak, Şişme oyunları, Yüz Boyama, Animasyon, Hacivat –Karagöz, Kaydırak, Glandyatör, Zincir balon süsleme ve çeşitli dallarda yarışmalar yer aldı.
Çocuklarımıza kendilerini keşfetme ve tanıma fırsatı sunma adına onların eğlenebilecekleri farklı ortamlar yaratma gayreti içerisinde olduğunu belirten Kulp Kaymakamı ve aynı zamanda Kulp Belediye Başkanı Fatih Dülgeroğlu. “Çocuklarımızın sosyal yeterlilik ve duygusal anlamda olgunluk kazanmalarını sağlamak,çocuklarımızın hayatında oyunu aktif kılmayla mümkündür. Bizler de değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın kişisel gelişimine destek olmak, onları eğlendirmek ve mutlu edebilmek adına ilçemizde “1.Çocuk Şenliği” organizasyonu gerçekleştirdik. “dedi
Çocuk şenliğinde ayrıca çocuklara sürpriz hediyeler dağıtıldı, ikramlar yapıldı.

Bu haber 18029 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Ak Parti
BDP
Diyarbakır
DERNEKLER
NAR-DER
PASUR-DER
KULP-DER